fullprogress.com - dziennik treningowy

Tylko taki blog kulturystyczny prezentuje eliksir na zajebisty dzień

strawberies תותיםZe względu na pogodę i na sezon truskawkowy polecam przepis na shake'a. Banalny przepis ale naprawdę poprawia nastawienie do dnia.

Ponieważ shake opiera się przede wszystkim na truskawkach bezpieczniej dla osób dbających w tym okresie o cięcie lepiej tego shake wypić rano - jako pierwszy posiłek kulturystyczny. Wiadomo, że owoce mają spore ilości fruktozy, nawet dieta na masę powinna zawierać niewielkie ilości tego rodzaju cukru. Napisałem że przepis jest na eliksir na zajebisty dzień. Chodzi mi tu najbardziej o odejście chociaż w jednym dniu od rutyny diety i pozwolenie sobie właśnie rano na coś słodszego i mającego smak ;) . Zresztą wpis jest tego samego typu co wrzutka z przed kilku miesięcy o ciągłym jedzeniu sera twarogowego w diecie kulturystycznej.

Pogoda jest z dnia na dzień co raz mniej znośna. Upały coraz bliżej. Nie ma to jak coś zimnego. Żeby nie przychodzić do szkoły czy pracy po piwie musimy znależć jakiś inny zastępczak ;) . Nie mówiąc, że szkoda niweczyć dziesiątki ABS-ów piciem piwa. Ok w shake'a wkręcamy lód - najzimniejszy jaki znajdziemy w lodówce. Od rana za oknem skwar a my w ręce mamy zimnego shake'a i zajadamy się owsianką - mistrzostwo. To jest właśnie przepis na zajebisty dzień - spróbujcie. No ale koniec filozofii - przepis:

1. Truskawki 

truskawki do shake'a

oczywiście potrzebujemy do shakera wrzucić truskawek (zdjęcia tylko po to żeby się lepiej czytało ;) )

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Odżywka białkowa 

suplementy diety - odżywka białkowa

Akurat w tym przepisie suplementy muszą być ;). Najlepsza będzie tu jakaś odżywka białkowa o smaku waniliowym albo truskawkowym. Ilość zależna od zapotrzebowania kalorycznego. 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Lód - dużo lodu, duuuużo lodu !!!

shake w diecie kulturystycznejDzień wcześniej trzeba przygotować kilka kostek lodu - chociaż przy tej pogodzie lód chyba każdy ma w lodówce w pasie startowym. Zastanawia was czemu nie wlać poprostu zimnej wody lub mleka? Nie mam pojęcia - napewno lód jest zimniejszy ;). 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Dolewamy wody i miksujemy

mixowanie shake'a

Nie będe się rozpisywał na temat czy woda czy mleko - może powstanie na to inny wpis. Hm - dobrze szanujący się blog kulturystyczny powinien mieć tego typu wpis. Woda - akurat mi całkowicie odpowiada - jak ktoś woli mleko też pasuje smakowo. Od czasu do czasu też lubie sobie tego typu skake'a zrobić z mrożonym mlekiem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przepis mało odkrywczy ale nie wszyscy o nim pamiętają. Ewentualnie zachęcam do podzielenia się tym przepisem za pomocą narzędzi po prawej stronie.

Wpis z:04 cz. kategoria Suplementy i odżywki, Dieta na masę, Odżywki na masę, Dieta, Dieta kulturystyczna, Odżywka białkowa, Posiłki