fullprogress.com - dziennik treningowy

Trening na masę to dieta na masę a to z kolei góra jedzenia - jak to wszystko zmieścić ?

duża ilość jedzenia w diecie na masę dla kulturystyMasz problem w dopchnięciu w siebie kolejnej porcji ryżu z kurczakiem a wiesz, że powinieneś bo takie masz zapotrzebowanie koloryczne ? W tym wpisie przedstawię 3 sposoby jak podczas diety na masę poradzić sobie z dużą ilością jedzenia które musimy w siebie zmieścić. 

Trening na masę powinien zawsze iść w parze z dietą na masę. Dieta na mesę wiąże się z dostarczaniem organizmowi większej ilości kalorii niż np w diecie redukcyjnej. Na pewno wiąże się z dostarczeniem większej ilości kalorii niż spożywa zwykły śmiertelnik ;). Kulturysta zwykle  zwiększa ilości spożywanego jedzenia a nie np ze zwiększa kaloryczność posiłków. Przeważnie zjada się i tak kaloryczne posiłki i mało jest produktów  które dostarczą jeszcze więcej energii niż te które stosuje na co dzień. Nie ma możliwości zwiększyć kaloryczności posiłków a jedynie możemy zwiększyć objętość produktów. W praktyce jest to po prostu zjadanie nie 1 worka ryżu ale np 1,5. Zwiększając ilość białka teraz zamiast 200 gram kurczaka trzeba go zmieścić np 250. Do tego dochodzą warzywa i nagle wszytko podchodzi "pod sam korek". Mało tego - za 3 godziny trzeba zmieścić następne pudełko jedzenia. 

W tym artykule przybliżę 3 sposoby jak zmieścić w siebie trochę większą ilość jedzenia niż na co dzień.

1 sposób - przyspieszenie metabolizmu.

Zanim przystąpisz do kolejnego cyklu na masę np 2-3 tygodnie przed - zacznij robić kręcioły lub zwiększ ich ilość. Nakręć przed cyklem na masę swój metabolizm. Poza tym w czasie robienia masy też rób aeoroby. Przy robieniu masy jednak nie rób ich narażając się na katabolizm. Uważaj na kardio na czczo itd. Po treningu siłowym przyjmij jakieś antykataboliki i wypij np carbo. Nie będziesz wtedy tak spalał tłuszczu ale na pewno nie będziesz spalał mięśni - a matabolizm będzie cały czas nakręcany.

2 sposób - enzymy trawienne. 

Przy większej ilości spożywanego jedzenia wspomóż się enzymami trawiennymi. Enzymy trawienne wspomogą proces trawienia i kolejna "góra jedzenia" powinna się zmieścić. Enzymy trawienne można kupić prawie w każdej aptece oraz w dobrych sklepach z suplementami. 

 

Przejdz do następnej strony - poznaj 3 sposób przy diecie na masę >> 

Wpis z:23 mrz. kategoria Trening na masę, Dieta