fullprogress.com - dziennik treningowy

Spalanie tłuszczu

Trening na rzeźbę zawsze wiąże się ze spalaniem tłuszczu. Kategoria zawiera artykuły poruszające temat pozbywania się zbędnej tkanki tłuszczowej.
07 maj

Spalanie tkanki tłuszczowej w treningu interwałowym - a może Fit Interval ?

Spalanie tłuszczu na brzuchuJeżeli przygotowujesz się do wyjścia na plażę (a to już tuż tuż) to napwno ten wpis cię zainteresuje. Wpadł mi ostatnio w ręce produkt który wspomaga spalanie tłuszczu. Cena nie jest duża, a może zaoszczędzić ci sporo czasu przy walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

06 st.

Pulsometry dla kulturysty - Do czego są potrzebne ?

puls - właściwy do spalania tłuszczuPulsometr przydaje się w fazie redukcji tkanki tłuszczowej. W czasie ćwiczeń aerobowych możemy kontrolować organizm i dbać o odpowiednią intensywność trenigów. Dla kulturysty ważne jest, żeby podczas treningów aerobowych nie przesadzał z intensywnością. Celem jest tu nie dopuszczenie do spalania mięśni. Odpowiedni puls w czasie ćwiczeń jest tematem w tym wpisie na blogu kulturystycznym.

30 wrz.

Spalanie tłuszczu a zachowanie mięśni. Cz. 2

Definicja i redukcja tłuszczuNie da się osiągnąć sukcesu w kulturystyce jeżeli mięśnie są zalane tłuszczem. Poza kulturystyką rozumianą jako sport, ważny jeszcze dobry wygląd na plaży czy w życiu codziennym. Poza wielkimi  rozmiarami mięśni dobrze jest mieć chociaż trochę zarysowane kształty muskulatury. Jak już mamy porządne rozmiary mięśni, trzeba by było zabrać się za spalanie tłuszczu i tzw. rzeźbę. Szkoda by było jednak przy przejściu na dietę, która dostarcza mniej kalorii, nie odżywiać mięśni i na zasadzie katabolizmu spalić je. W tym artykule kilka sposobów jak uniknąć nadmiernego spalania tkanki mięśniowej przy spalaniu tkanki tłuszczowej.

24 sie.

Spalanie tłuszczu przy zachowaniu masy mięśni. Cz. 1 - podstawy

Spalanie tłuszczu przy zachowaniu masy mięśniowejSpalanie tłuszczu przy zachowaniu masy mięśniowejJak pierwszy raz zacząłem spalać tłuszcz to pomyślałem - jakie to proste. Zasady jak schudnąć są tak banalne, że naprawdę jestem zdziwiony jak ludzie tyle czasu walczą ze swoją otyłością. Jedynym problemem przy spalania tłuszczu dla takich ludzi są oni sami i to co siedzi im w głowach. Nie mają motywacji, nie chce im się. Nie czytają porad na blogach kulturystycznych ;)  czy nie stosują ich, z myślą “ja wiem lepiej”. W tym artykule poznasz podstawy spalania tkanki tłuszczowej.

17 cz.

Spalanie tłuszczu - oblicz odpowiednie tętno przy redukcji

Puls, tętno i spalanie tłuszczuNa siłowniach zaczęła się faza redukcji. Jak nie marnować czasu przy bieganiu czy jeździe na rowerze a rzeczywiście spalać tłuszcz ? Policz jakie tętno powinieneś mieć, żeby twoja redukcja była jak najbardziej efektywna.