fullprogress.com - dziennik treningowy

rano twaróg, wieczorem twaróg , i jutro twaróg - twaróg może się po prostu znudzić

olejki zapachowe, aromaty do ciast - kulturystyka w praktyce

Twaróg to świetne źródło białka. Świetne bo łatwo dostępne , szybkie w przyrządzeniu , białko jest dobrze przyswajalne,  tanie. Jednak tak jak każda rzecz którą je się cały czas może się znudzić. Jeżeli chcesz poznać sposób jak poprawić smak twarogu lub wyrwać się z monotonii diety i jedzenia cały czas twarogu, koniecznie przeczytaj ten wpis >>.

 
Żeby urozmaicić sobie smak przy zjadaniu kilka razy dziennie i kilkanaście razy tygodniowo sera twarogowego polecam zastosowanie różnego rodzaju olejki zapachowe do ciast. W każdym supermarkecie można znaleźć naprawdę sporo różnych aromatów którymi możemy zastosować przy przygotowaniu sobie serka. Sam twaróg ciężko się je na dłuższą metę. Kiedyś stosowałem jogurty o różnych smakach. Ale od kiedy zacząłem redukcję musiałem obciąć węglowodany a przede wszystkim cukry proste. Aromaty do ciast pomogły rozwiązać ten problem - teraz twaróg zjadam smacznie i bez zbędnednego cukru. Aromatem można oszukać smak. Jednak przede wszystkim zmieniam codziennie smak twarogu na jaki tylko mam ochotę. To jest właśnie kulturystyka w praktyce :) .
 
Przepis na serek z wykorzystaniem aromatu do ciast.
 
1. Rozpuszczamy w wodzie słodzik (ilość według uznania - ale dla 200 g twarogu 2 słodziki są idealne)

rozpuszczanie słodzika - kulturystyka w praktyce
 
2. Do niewielkiej ilości wody w której rozpuszczony został słodzik dodajemy twaróg (ilość oczywiście według zapotrzebowania na kolorie)

twaróg - kulturystyka w praktyce
 
3. Dolewamy olejek zapachowy - wystarczy kilkanaście kropel.

aromaty , olejki do ciast - kulturystyka w praktyce
4. Dodajemy garść musli i mieszamy. Musli dodać też według uznania - ja lubię jak poza serkiem coś mi się pod zębem pokruszy :)

Musli - kulturystyka w praktyce
Przepis prosty ale mam nadzieję, że wam się przyda - czekam na komentarze i zapraszam do dyskusji co wy na takie rozwiązanie.  Może macie jakieś inne pomysły w jaki sposób urozmaicić sobie zjadanie sera twarogowego?
  

 

Wpis z:26 gru. kategoria Dieta