fullprogress.com - dziennik treningowy

Dieta

13 mrz.

Dieta jaskiniowca - to może być dobra dieta na masę

Dieta jaskiniowca - dieta paleo - dietą na masę ?Dieta jaskiniowca inaczej Dieta paleo. Jak przyznaje doktor Leonard Cordain, twórca diety paleo, "jesteśmy, dosłownie, jaskiniowcami żyjącymi w czasach podróży kosmicznych. Nasze potrzeby dietetyczne są takie same, jak ich. Natura zdeterminowała to, czego potrzebują nasze ciała, tysiące lat przed tym, jak rozwinęła się cywilizacja, zanim ludzie zajęli się rolnictwem i hodowlą zwierząt.” Na czym polega ten oryginalny jadłospis?

06 mrz.

Cynamon w diecie kulturysty

Cynamon w diecie kulturystyDodajecie cynamonu do kawy ? Serka, twarogu, a może do innych posiłków? Czemu nie dodajecie cynamonu do odżywki białkowej ? Pewnie dlatego, że nie wiecie dlaczego cynamon daje tak wiele korzyści.  Nie ważne - nie dodawaliście - to teraz zaczniecie. W tym wpisie klika zalet stosowania cynamonu.

30 wrz.

Spalanie tłuszczu a zachowanie mięśni. Cz. 2

Definicja i redukcja tłuszczuNie da się osiągnąć sukcesu w kulturystyce jeżeli mięśnie są zalane tłuszczem. Poza kulturystyką rozumianą jako sport, ważny jeszcze dobry wygląd na plaży czy w życiu codziennym. Poza wielkimi  rozmiarami mięśni dobrze jest mieć chociaż trochę zarysowane kształty muskulatury. Jak już mamy porządne rozmiary mięśni, trzeba by było zabrać się za spalanie tłuszczu i tzw. rzeźbę. Szkoda by było jednak przy przejściu na dietę, która dostarcza mniej kalorii, nie odżywiać mięśni i na zasadzie katabolizmu spalić je. W tym artykule kilka sposobów jak uniknąć nadmiernego spalania tkanki mięśniowej przy spalaniu tkanki tłuszczowej.

24 sie.

Spalanie tłuszczu przy zachowaniu masy mięśni. Cz. 1 - podstawy

Spalanie tłuszczu przy zachowaniu masy mięśniowejSpalanie tłuszczu przy zachowaniu masy mięśniowejJak pierwszy raz zacząłem spalać tłuszcz to pomyślałem - jakie to proste. Zasady jak schudnąć są tak banalne, że naprawdę jestem zdziwiony jak ludzie tyle czasu walczą ze swoją otyłością. Jedynym problemem przy spalania tłuszczu dla takich ludzi są oni sami i to co siedzi im w głowach. Nie mają motywacji, nie chce im się. Nie czytają porad na blogach kulturystycznych ;)  czy nie stosują ich, z myślą “ja wiem lepiej”. W tym artykule poznasz podstawy spalania tkanki tłuszczowej.

22 maj

Testosteron i chrom - co mają wspólnego ?

Testosteron i chromTestosteron to prawie najważniejszy hormon dla kulturysty. Powoduje on przyrost masy czyli to co najczęściej chcemy osiągnąć ćwicząc na siłowni. Im większa ilość testosteronu tym lepiej dla nas. Ten blog kulturystyczny porusza tylko tematy naturalnej kulturystyki dlatego zajmiemy się w tym wpisie naturalnym sposobem podniesienia testosteronu.